15 серпня 2022 р.

АНОНС: «Захистити юнацтво від приваблення до куріння — брифінг до Всесвітнього дня без тютюну»

26.05.20

28 травня об 11:00 біля Офісу Президента України (вул. Банкова, 11) ГО “Життя” організовує брифінг з нагоди Всесвітнього дня без тютюну.

Цьогорічною темою ВООЗ Всесвітнього дня без тютюну є “Захист юнацтва від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їх залучення до вживання тютюну та нікотину”. Під час події учасники наочно продемонструють ключові маніпулятиві інструменти, якими молодь приваблюють до початку куріння. Спікери розкажуть про законодавчі ініціативи захисту здоров’я людей від шкоди тютюну, зокрема про комплексний антитютюновий законопроєкт №2813 та уже підписаний Президентом Закон №466-IX (законопроєкт №1210), який знизить цінову доступність сигарил та тютюнових виробів для нагрівання (ТВЕН) для дітей та юнацтва.

Щороку в Україні помирає 85 тисяч людей від хвороб, викликаних курінням. Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія забирає  життя понад 7 мільйонів осіб у світі, з яких близько 900 000 не є курцями і помирають через хвороби, викликані вторинним тютюновим димом. Не меншої шкоди куріння завдає і економіці, за розрахунками експертів щорічні економічні втрати складають 3,2% ВВП України або близько 90 млрд грн внаслідок ранньої втрати працездатності курцями, соціальними виплатами та лікуванням хвороб, викликаних курінням.

Запрошені спікери:

  • Лада Булах — народний депутат України;
  • Лілія Олефір — виконавча директорка ГО «Життя»;
  • Анастасія Бонковська — антитютюнова активістка, студентка КНУ ім. Т. Шевченка;
  • народні депутати України;
  • представники МОЗ України;
  • представники Бюро ВООЗ;
  • представники Офісу Президента України.

Для контактної інформації: Дмитро Полонський, медіа-координатор ГО «Життя», 063 344 12 69,  e-mail: smokefreeukraine@center-life.org