28 травня 2023 р.

Діаспора в Австралії закликає Уряд України відкликати “тютюновий позов” в СОТ

14.05.15

В Cоюзі Українських Організацій Австралії (СУОА) закликають Уряд України відкликати своє звернення до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо права Австралії на оформлення цигаркових упаковок.

Про це йдеться у заяві президента СУОА Стефана Романіва, поширеній прес-службою організації.

«Продовження суперечки (позову України в СОТ щодо питання про «заходи, що стосуються товарних знаків та інших вимог до пакування, прийнятних для тютюнових виробів" – ред.) неприпустиме, оскільки вона шкодить іміджу України, бо очевидно, що цей позов явно лобістський”, - наводить слова Романіва прес-служба СУОА.

На думку очільника української діаспори Австралії, такі дії з боку українського уряду, а зокрема міністерства економіки, свідчать про любіювання комерційних інтересі потужних компаній-виробників тютюну.

“Потрібно запитати у тих урядовців, які зараз наполягають на розвитку цього питання і готують позови у СОТ, яким чином вони були пов’язані із тютюновою індустрією перед тим, як були призначені в Уряд», - йдеться в заяві.

Крім того, Романів зауважив, що Україна навіть не є постачальником тютюнових виробів для Австралії.

Президент СУОА також стурбований тим, що суперечка в СОТ підриває позитивні стосунки між Австралією та Україною, які нещодавно вийшли на якісно-новий рівень.

“Вся титанічна праця в розбудові міждержавних стосунків в один момент може зникнути через те, що Україна й далі судиться в СОТ з Австралією і тим самим відстоює інтереси приватних компаній” – переконаний президент СУОА.

Нагадаємо, а 2012 році Україна виступила з позовом проти Австралії щодо дизайну пакування цигарок, на яких зображені фотографії людських органів та самих людей, які постраждали від тютюнопаління.

Варто зазначити, що у країнах де такий дизайн затверджено, різко скорочується споживання тютюнових виробів.

Джерело: Укрінформ