4 квітня 2020 р.

«Форум порятунку Києва» вимагає знести незаконні кіоски, а не «легалізувати» їх

02.02.12

Про це заявив головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва» , один з ініціаторів створення політичної партії «Форум» Віталій Черняховський, коментуючи рішення Київради «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах», повідомляє прес-центр «Форум».

В. Черняховський зазначив, що цим рішенням «легалізуються» десятки тисяч незаконно встановлених київських кіосків. «Рішення ухвалене під тиском організованого шкідницького «бізнесу», очолюваного власниками МАФів. Це такі організації, як «Громадянський Корпус», Асоціація «Союз інвесторів транспортної інфраструктури м. Києва», «Християнсько-демократичний союз підприємців», - пояснив він.
В. Черняховський також акцентував, що проект рішення був внесений з подачі голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.
«Зрозуміло, що зроблений цей крок виключно в корисливих інтересах реальних власників МАФів. Таких у Києві налічується не більше тисячі, адже більшість реальних власників володіють по 100, 200, а то й по тисячі кіосків, оформлених на підставних осіб. Інакше як плювком в обличчя всім киянам це рішення не назвеш», - додав він.
В. Черняховський обурений таким рішенням, оскільки сьогодні більше 20 % звернень громадян, що надходять до громадських приймалень київських депутатів - це скарги на незаконно встановлені кіоски. «Від них просто спасу немає. Ларьки завозяться вночі, нахабно ставляться, часто на зелених зонах, під це вирубуються дерева і кущі, нерідко ці ларьки ставлять на важливих комунікаціях, газо- і водопроводах. Це справжнісіньке нашестя, лишай, який нівечить зовнішній вигляд Києва», - сказав він.
В. Черняховський звернув увагу, що, в основному, товар, який продається в МАФах - це шкідливі для здоров'я алкоголь і сигарети, шаурма та хот-доги, які готуються в антисанітарних умовах, і низькоякісний китайський товар. «Власники МАФів самі не приховують, що 80 % виручки кіосків - це алкоголь і тютюн. Тому, рішення абсолютно злочинне. Київрада творить, що хоче, знаючи, що у парламенту немає політичної волі її розігнати», - вважає лідер «Форуму».
«Легалізація МАФів - це легалізація вад суспільства, чергових незручностей для жителів і нівечення Києва. Після таких рішень створюється враження, що цим людям нічого не шкода, і вони можуть прийняти легалізацію чого завгодно, хоч дитячої проституції», - наголосив громадський діяч.
В. Черняховський переконаний, що оцінку подібним діям повинні дати кияни. «Потрібно організовано піднімати людей за те, щоб більшість кіосків були знесені. Залишитися повинні тільки МАФи, в яких реалізуються газети, журнали, сувеніри, не більше того. Все інше дублюється, весь товар продається в супермаркетах та інших магазинах. Суспільної потреби в божевільній кількості ларьків немає, є виключно бажання ларьочних бариг заробляти великі гроші», - додав він.
Також В. Черняховський спростував інформацію лобістів рішення, що в цьому секторі нібито зайнято близько 80 тисяч підприємців. «Це велика неправда. Це ніякі не підприємці, 99 % з них - це найняті власниками незаконних кіосків люди, які не від хорошого життя працюють в антисанітарних, нелюдських умовах. У цих кіосках немає абсолютно ніяких умов, ні туалету, ні умивальника», - сказав він.
В. Черняховський акцентував, що це рішення не принесе А. Попову жодних політичних дивідендів, оскільки продавці ларьків - переважно іногородні, відповідно, не голосують в Києві. «На що розраховує А. Попов, проштовхуючи таке абсурдне рішення, незрозуміло. Якщо це піар-хід, то з розряду антипіару. Легалізація кіосків, проти яких виступають 80 % киян - це чорний піар. Упевнений, що на виборах кияни пригадають, кому повинні сказати «спасибі» за огидні ларьки з алкоголем і тютюном, через які часом неможливо просто пройти по вулиці», - підсумував він.
Довідка. 26 січня 2012 року Київська міська рада прийняла рішення «Про деякі питання підприємницької діяльності у тимчасових спорудах», яке дозволить легалізувати діяльність МАФів на території столиці. «За» проголосували 89 депутатів.
Рішення передбачає, що розміщені на території Києва МАФи функціонують до 1 січня 2013 року за умови, якщо їх власники укладуть договір про сплату пайової участі в утриманні об'єктів благоустрою столиці.
Проти цього проекту рішення виступили фракції «УДАР» Віталія Кличка і «БЮТ-Батьківщина».
Депутат фракції «УДАР» Наталія Новак наголосила, що «фактично йдеться про перерозподіл ринку, витіснення малого бізнесу».