4 квітня 2020 р.

ЄВРО-2012 без тютюну

20.10.11

ЄВРО-2012 стане першим великим міжнародним спортивним турніром, на всіх аренах якого буде заборонено використання, продаж і рекламу тютюнових виробів.

Сьогодні УЄФА оголосив, що накладе повну заборону на використання, продаж і рекламу тютюнових виробів на всіх стадіонах ЄВРО-2012, повідомляє офіційний сайт УЄФА.

Заборона стосується всіх без виключень приміщень і відкритих зон периметра стадіону. Ця політика була розроблена і втілюватиметься спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), Всесвітньою федерацією серця (ВФС), Європейською мережею "Здорові стадіони", місцевими організаційними комітетами в Україні та Польщі, а також місцевими організаціями з охорони здоров'я.

Рішенням заборонити тютюнові вироби на третьому за величиною спортивному турнірі планети УЄФА звертається до всіх уболівальників світу, підкреслюючи зв'язок між футболом і здоровим способом життя.

"ЄВРО-2012 без тютюну - це повага здоров'я наших уболівальників і всіх інших учасників турніру, - заявив президент УЄФА Мішель Платіні. - На нашому головному турнірі ми підтримуємо високі стандарти здоров'я, безпеки та комфорту. Тютюн у ці стандарти не вкладається".

"ЄВРО-2012 без тютюну - це дуже важливо, - заявила директор європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанна Якаб. - Тютюн вбиває і викликає серйозні захворювання. Відмова від тютюну на ЄВРО - це чудовий приклад того, як багато можна зробити, керуючись конвенцією ВООЗ із контролю тютюну, яка вже приносить бажані результати в Європі".

Комісар Євросоюзу з питань освіти, культури, багатомовності та молоді Андрулла Вассіліу привітала рішення УЄФА і зазначила: "ЄВРО-2012 стане магнітом для мільйонів глядачів і вболівальників, яким буде надісланий цей потужний сигнал. Заразом ЄВРО-2012 без куріння послужить прикладом для інших масштабних спортивних змагань в Європі".

Комісар закликала міську владу забезпечити захист публічного транспорту, ресторанів та фан-зон від куріння і додала: "Футбол і спорт піклуються про здоров'я і переслідують досягнення результатів, тоді як тютюн навпаки шкодить цій меті".

Повна заборона на споживання, продаж і рекламу тютюну на ЄВРО-2012 не стикається із місцевими заборонами і є віддзеркаленням політики УЄФА щодо популяризації здорового способу життя за допомогою футболу. Здоров'я - це одна з головних цілей футболу та заходів щодо соціальної відповідальності, які спрямовані на боротьбу з основними проблемами охорони здоров'я, соціуму та навколишнього середовища в Європі за допомогою футболу.

 

Див.: Офіційна заява УЄФА