4 квітня 2020 р.

Офіціанти та громадськість в протигазах закликали Президента підписати бездимний закон

11.09.12

8 червня 2012 року під стінами Адміністрації Президента України відбувся пікет та акція «Підпис, який врятує життя». Офіціанти, лікарі та громадськість прийшли під стіни Адміністрації Президента в протигазах і закликали Президента підписати бездимний закон № 4844 (законопроект № 9474).

Учасники акції звернулися до Президента України з вимогою захистити тисячі працівників закладів громадського харчування (кафе, барів, ресторанів) та сотні тисяч відвідувачів цих закладів від негативного впливу тютюнового диму.
Офіціанти та громадськість передали звернення та 1000 підписів Президенту, а також декорований протигаз, як символ теперішніх шкідливих умов праці, заручниками яких є офіціанти та бармени, а також 2/3 населення України. Манекени офіціантів стояли з підносами під Адміністрацією Президента збираючи кошти на майбутні втрати здоров'я за умови подальшої праці в задимлених приміщеннях. 
Протягом останніх шести місяців лікарі, священики, спортсмени, громадські діячі та представники українських та міжнародних організацій виступали на підтримку законопроекту № 9474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів», який звільняє всі заклади ресторанного господарства від тютюнового диму. Завдяки активній позиції громадськості та народних депутатів законопроект був ухвалений 368 голосами депутатів в другому читанні і в цілому 24 травня 2012 року. 
Представники громадськості впевнені, що провокаційні спроби сигаретного лобі в останній момент зірвати підписання закону виглядають безглуздими. Адже Президент України, виступаючи 20 вересня 2011 р. на засіданні високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з профілактики неінфекційних захворювань, відзначив, що «одним із пріоритетних напрямків нашої державної політики є боротьба з тютюнокурінням». Також, за даними опитування КМІС 84% населення підтримують цей закон та вважають, що держава має робити більше для захисту населення від пасивного куріння.

Контактна особа: Ганна Гопко, (044) 278-67-27; 067-672-11-20

Довідка. Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів) № 9474 зареєстрований 17 листопада 2011 року 12 народними депутатами різних політичних сил. Законопроект було внесено як частину зобов'язань України, передбачених Рамкової конвенції ВОЗ із боротьби проти тютюну. Конвенція була ратифікована ратифікованою Україною у 2006 році. В статті 8 Конвенції говориться: «Сторони визнають, що наукові дані недвозначно підтверджують, що вплив тютюнового диму є причиною смерті, хвороб та інвалідності». «Безпечного рівня впливу тютюнового диму не існує. Створення навколишнього середовища, на 100% вільного від тютюнового диму - це єдиний шлях захисту людей від наслідків вдихання вторинного тютюнового диму», - йдеться в іншій частині Статті 8. 24 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект № 9474, за яким заклади ресторанного господарства звільняються від тютюнового диму. Законопроект, на відміну від теперішньої ситуації, не передбачає поділу на зали для курців і для некурців.