5 серпня 2021 р.

Парламент закликають розглянути законопроект про заборону ароматизованих сигарет

04.04.16

Український центр контролю над тютюном, Центр громадянського представництва "Життя" та коаліція громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну" просять народних депутатів найближчим часом розглянути та підтримати Проект Закону №2820  про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну разом із пакетом інших законопроектів, які стосуються сфери охорони здоров'я.

Законопроект ґрунтується на принципі права на здоров’я без кордонів, тому українці на рівні із громадянами держав ЄС повинні бути однаково захищеними від тютюнової загрози. Зважаючи на це, законопроект №2820 розроблений на основі Статей 9, 10 та 11 Рамкової Конвенції ВООЗ з боротьби проти тютюну та з метою приведення законодавства України у відповідність до вимог Директиви 2014/40/ЄС

 Заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я О. Корчинська під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій у ВРУ 28-го березня звернулясь до спікера парламенту В. Гройсмана винести законопроекти з питань охорони здоров'я у сесійний зал на голосування: «У цьому році за останні три місяці жоден законопроект з охорони здоров'я не був внесений в зал! Жоден. Вже кілька місяців 18 законопроектів чекають, коли ми внесемо їх в зал. Тобто у нас з вами зараз є пакет, котрий ми наполягаємо, важливий для всіх пацієнтів та працівників системи охорони здоров'я, важливий для всіх медичних закладів».

У свою чергу, спікер В. Гройсман доручив провести наступного пленарного тижня тематичне засідання Парламенту з питань охорони здоров'я.

У коментарі Українському центру контролю над тютюном пані Корчинська також додала, що законопроект №2820 має бути розглянутий у сесійній залі  разом із пакетом законопроектів комітету ВРУ з питань охорони здоров’я.  Цей законопроект був рекомендований профільним комітетом до першого читання ще 7-го жовтня.

«Законопроект №2820, який повністю відповідає практиці ЄС та відповідає кращому світовому досвіду, важливо розглянути в сесійній залі найближчим часом. Цей законопроект в першу чергу спрямований на те, щоб вберегти дітей, молодь та майбутніх мам від тютюнової залежності шляхом зменшення привабливості сигарет і куріння в цілому», - зауважила О. Корчинська.

Нагадаємо, що законопроект передбачає нові вимоги до маркування упаковки тютюнових виробів, заборону на використання смакових добавок та інгредієнтів до тютюнових виробів, регулювання курильних сумішей та електронних сигарет. Після ухвалення законопроекту розмір медичного попередження збільшиться з 50 до 65%, і малюнки будуть розміщені з обох сторін. Всі ці заходи підтверджені чисельними науковими дослідженнями та є консенсусними рішеннями, прийнятими за основу країнами ЄС.