4 квітня 2020 р.

Успіхи Аргентини після заборони куріння в громадських місцях

09.08.12

Повна заборона куріння в громадських та на робочих місцях в Аргентині призвела до зниження числа госпіталізацій. За даними дослідження, опублікованого в журналі Tobacco Control, незабаром після вступу в силу повної заборони куріння в громадських та на робочих місцях в аргентинській провінції Санта-Фе, різко скоротилося число пацієнтів, госпіталізованих з діагнозом гострий коронарний синдром. Термін «гострий коронарний синдром» включає в себе як інфаркти міокарда, так і сильні болі в грудях. Результати дослідження отримані на основі чотирирічного аналізу рівнів госпіталізації в провінції Санта-Фе і в місті Буенос-Айрес, де діє часткова заборона куріння в громадських місцях, методом часових рядів.

Основні результати дослідження:


· У провінції Санта-Фе було відзначено негайне й істотне зниження числа госпіталізацій з приводу гострого коронарного синдрому після вступу в силу закону про повну заборону куріння у громадських та на робочих місцях. У Буенос-Айресі, де дозволено виділення спеціальних місць для куріння в барах і ресторанах, оснащених системами очищення та вентиляції повітря, рівень госпіталізації залишився незмінним.

· Зниження рівня госпіталізацій, що сталася незабаром після введення повної заборони на куріння в громадських та на робочих місцях у провінції Санта-Фе, виявилося стійким у часі. 
 

Основні висновки

· Єдиним ефективним способом захисту населення від згубного впливу вторинного тютюнового диму є прийняття всеосяжних законів, які забороняють куріння у всіх закритих громадських і робочих місцях. 

· Закони, що дозволяють відведення спеціальних місць для куріння, не забезпечують захисту населення від тютюнового диму.


Повний текст дослідження: Ferrante D, Linetzky B, Virgolini M, Schoj V, Apelberg B. Reduction in hospital admissions for acute coronary syndrome after the successful implementation of 100% smoke-free legislation in Argentina: A comparison with partial smoking restrictions. Tobacco Control. 2011 May; 21:402-406.


Посилання на реферат статті [тільки англійською мовою]: http://tobaccocontrol.bmj.com/content/early/2011/05/20/tc.2010.042325.short?rss=1.