17 січня 2021 р.

ВПЛИВ КУРІННЯ ТЮТЮНУ | ЗАКОНОПРОЕКТ 2820 | 10 ФАКТІВ ПРО ЗАКОНОПРОЕКТ №2820 | ІНФОГРАФІКА

21.07.15

Парламентарі зареєстрували Проект Закону України № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну». Законопроект має наблизити українське антитютюнове законодавство до європейських норм  шляхом регулювання інгредієнтів, смакових добавок, запровадження нових вимог до маркування тютюнових виробів та повної заборони реклами тютюнових виробів у мережі Інтернет. Такі заходи дозволять підтримати тенденцію  зменшення поширеності куріння в Україні, зокрема серед молоді.

Найбільш помітною новацією буде зміна зовнішнього виду пачок сигарет: площа медичних попереджень збільшиться з 50% до 65%, а малюнки будуть розташовані у верхній половині пачки з обох боків. Графічні малюнки-попередження будуть затверджуватися виключно Міністерством охорони здоров’я, а не Кабінетом міністрів України, як це відбувалося у 2009-2012 роках, коли запроваджувалися перші попередження. 

Законопроект також запроваджує нові вимоги до продажу та маркування електронних сигарет, безпечність яких поки не доведена науково.

«Дослідження показують, що вміст нікотину та інших хімічних речовин в електронних сигаретах може широко варіюватися, і для споживача немає способу визначити, яку саме кількість нікотину він отримає при використанні конкретного виробу. Більшість електронних сигарет містять значні дози пропіленгліколю, який викликає подразнення при вдиханні. Проведені в США тести показали наявність діетиленгліколю, який у минулому став причиною масових отруєнь і смертей, коли його випадково додавали у споживчі товари замість пропіленгліколю», - наголошує Андрій Скіпальський, експерт Альянсу із виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, ГО «Життя».

Листи до Комітету ВР з питань охорони здоров’я на підтримку законопроекту №2820 надіслали Всесвітня організація охорони здоров’я, Міністерство охорони здоров’я України, Smoke Free Partnership (коаліція понад 25 європейських організацій).