24 березня 2023 р.

Бізнес на школярах: як із дитинства формується тютюнова залежність

 

Пункти продажу, які мають викладку з сигаретами сприймаються дітьми як реклама тютюну та запрошення почати курити. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Центру  демократії та верховенства права серед дітей молодших класів 7-10 років.

Днями розпочинається новий навчальний рік, а київські школи щільно оточені кіосками з тютюновими виробами, як «тютюновими тенетами», в які потрапляють діти. Яскраві бокси та видиме розміщення сигарет у вітринах пунктів продажу приваблюють їх та спонукають спробувати. Проаналізувавши спеціальну викладку тютюнових пачок у вітринах, борці з курінням стверджують, що пачки навмисно розташовані на рівні очей дітей та межують із солодощами. Тютюнові компанії спритно обходять закон про повну заборону реклами сигарет. І тільки заборона викладки сигарет може змінити ситуацію та вберегти дітей від згубного впливу тютюну.

Напередодні початку навчального року проблема нараженості дітей на викладку тютюнових пачок в місцях їхнього продажу набула особливого значення. По дорозі до навчальних закладів діти продовжуватимуть бачити, по суті, нав’язливу рекламу сигарет у вітринах магазинів та кіосків. До того ж тютюнові компанії змінюють яскраві кольорові зображення майже щодватижні для того, аби люди, зокрема діти, не звикали до картинки, а постійно звертали увагу на яскраві сигаретні вітрини. 

Читати далі