21 травня 2018 р.

Під Кабміном шестирічний хлопчик розповів урядовцям про користь від подорожчання цигарок

За матеріалами «ZIK»

Сьогодні, 19 листопада, громадські активісти біля Кабінету міністрів провели акцію, під час якої у простій та доступній формі пояснили, як підвищення акцизних ставок на тютюнові вироби зменшить кількість курців в Україні.

Про це інформує репортер ZIK-Стрім у Києві Максим Осовський

До урядового будинку у Києві громадські активісті прийшли для того, щоб висловити свою незгоду стосовно мораторію на подорожчання цигарок у 2015 році, про який, як вони підозрюють, Міністерство фінансів і Державна фіскальна служба України домовилися із тютюновими компаніями. Біля Кабміну люди стояли з плакатами-зверненнями до влади: «Україні – європейські ціни на сигарети», «Сигарети мають коштувати дорого», «Асоціація з ЄС – дорогі цигарки», «Досить лобіювати тютюнових ділків».

«Чим дорожчими будуть цигарки, тим менше людей купуватиме цей «товар смерті». Особливо це стосується дітей та підлітків. Якщо в них не буде за що купити тютюн, то вони не почнуть палити. Так само й курці зі стажем припинять витрачати кошти на шкідливу звичку», – стверджувала координатор акції Юлія Солоха.

Учасники громадського пікетування провели своєрідний перформанс для урядовців -  шестирічний хлопчик  провів «відкритий урок» за сценарієм Всесвітньої організації охорони здоров’я для міністра фінансів та інших посадових осіб. Він накреслив на шкільній дошці схему, якою продемонстрував позитивний вплив підвищення акцизів на зменшення кількості смертей від куріння. 

«Ми сподіваємось, що наша акція і наш відкритий урок дійдуть до урядовців і наші вимоги будуть враховані у державній політиці з оподаткування тютюнових виробів. Ця політика має відповідати рамковій Конвенції ВОЗ з протидії тютюну, європейським директивам та здоровому глузду. Необхідно підвищити акцизи, аби зберегти позитивну динаміку податкових надходжень та врятувати населення від тютюнової залежності. Домовленості з тютюновими кампаніями – це злочин та корпоративний лобізм», – зауважив один із організаторів акції.

На завершення акції громадські активісти передали до Кабінету міністрів учнівський зошит із «домашнім завданням», у якому виклали свої пропозиції щодо підвищення акцизів на тютюнові вироби у 2015 році.  Вони спрогнозували збільшення надходжень до бюджету після подорожчання цигарок та оцінили , на скільки у зв’язку з цим зменшиться рівень тютюнової залежності українців.